20 Polaków w składzie na FIS Cup w Szczyrku

0
2028
fot. Anna Chlapek

Już w przyszłym tygodniu na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbędzie się inauguracja cyklu FIS Cup w w sezonie 2019/2029, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Na starcie zawodów mężczyzn zobaczymy 20 reprezentantów naszego kraju.

Sztab szkoleniowy zadecydował, iż w inauguracji cyklu FIS Cup w sezonie 2019/2020, która odbędzie się na szczyrkowskim kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków wystąpi aż dwudziestu reprezentantów naszego kraju. Będzie to siedmiu zawodników należących do Kadr Narodowych, mianowicie Kacper Juroszek, Bartosz Czyż, Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Kacper Stosel, Karol Niemczyk i Szymon Jojko, a także trzynastu spoza kadr – Krystian Zygmuntowicz, Stanisław Ciszek, Jan Rzadkosz, Krzysztof Kieta, Michał Martynek, Wiktor Pękala, Krzysztof Leja, Robert Ryś, Szymon Zapotoczny, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Jarosław Krzak oraz Jakub Harat.

Sztab szkoleniowy na te zawody tworzyć będą: Wojciech Topór, Grzegorz Miętus, Piotr Fijas, Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Andrzej Gąsienica, Jerzy Kochaj, Krystian Długopolski i Jarosław Węgrzynkiewicz.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Anna Chlapek