LGP w Hinterzarten: Szczegółowy program zawodów

0
750

Już w piątek cykl FIS Grand Prix zawita do niemieckiego Hinterzarten. Czekają tam na nas emocje związane ze zmaganiami drużynowymi oraz indywidualnymi. Dodatkowo atmosferę podgrzewają dobre występy Polaków, które miały miejsce podczas zawodów w Wiśle.

Zawodnicy z całego świata będą rywalizować na skoczni Rothaus – Schanze w niemieckim Hinterzarten. Jej rozmiar wynosi 108 metrów, a punkt konstrukcyjny umiejscowiony jest na 95 metrze.

W składzie na nadchodzące zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Bartłomiej Kłusek. Polacy osiągnęli świetne wyniki podczas LGP w Wiśle. Nasza reprezentacja prowadzi aktualnie w klasyfikacji drużynowej z przewagą 50 punktów nad Niemcami i 100 punktów nad Norwegami. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Dawid Kubacki z dorobkiem 100 punktów. Drugą lokatę należy do Piotra Żyły (80 pkt), a trzecia do Norwega Kennetha Gangnesa (60 pkt). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano również Kamila Stocha (5. lokata) oraz Bartłomieja Kłuska (7. pozycja). Można więc liczyć na walkę naszych rodaków podczas zmagań w Hinterzarten, która z pewnością dostarczy nam wielu pozytywnych, sportowych emocji.

W piątek o 17:00 zawodnicy będą mieli okazję zapoznać się z areną zmagań podczas oficjalnego treningu. O 20:00 odbędzie się konkurs drużynowy. W sobotę o godzinie 20:00 czekają na nas emocje związane z konkursem indywidualnym, który poprzedzą kwalifikacje.

Która drużyna pokaże się od najlepszej strony podczas piątkowych zmagań? Który z zawodników zwycięży? Jak zmieni się klasyfikacja generalna? Czy Polacy znów będą dominować? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niedługo!

  • Szczegółowy program zawodów

Piątek, 7.08.2015

17:00 – oficjalny trening

20:00 – konkurs drużynowy

Sobota, 8.08.2015

18:30 – kwalifikacje

20:00 – konkurs indywidualny

Wszelkie informacje dotyczące Letniego Grand Prix znajdą Państwo na naszym portalu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne