LPK w Wiśle: Zapowiedź weekendowego wydarzenia

0
565

Letni Puchar Kontynentalny w ten weekend zagości do rodzinnego miasta Adama Małysza, czyli do Wisły. O ostateczny triumf powalczą m.in. Polacy, Niemcy, Austriacy, Norwegowie. 54 skoczków zostało zgłoszonych do tego wydarzenia sportowego.

Wisła przed tygodniem gościła zawodników startujących w LGP, teraz natomiast przyjdzie czas na niższą ligę – LPK. Kibice zgromadzeni na trybunach obiektu Malinka z pewnością główne nadzieje będą pokładali w reprezentantach Polski, ale dopingowani powinni być wszyscy sportowcy, którzy zgłosili się do udziału w polskich konkursach.

Trenerzy naszej kadry wytypowali grupę zawodników do startu. W tym gronie znaleźli się: Klemens Murańka, Stefan Hula, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Leja. Dodatkowo powołano również rezerwowych: Łukasza Podżorskiego, Adama Rudę, Artura Kukułę oraz Krzysztof Miętus. Zastąpią oni czterech najsłabszych skoczków z naszego kraju z sobotnich zawodów i wezmą tym samym udział w niedzielnych zmaganiach.

Emocji na pewno nie powinno zabraknąć. Zachęcamy wszystkich miłośników skoków narciarskich do przyjazdu do Wisły, aby na żywo obserwować zmagania skoczków w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Żadna stacja telewizyjna nie przeprowadzi transmisji z tego wydarzenia. Wysłannicy serwisu SKOKInews.com będą starali się jednak przekazywać Państwu najnowsze informacje z Wisły w specjalnych korespondencjach.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here