Relacja korespondenta SKOKInews.com prosto z treningu na LPK w Wiśle!

0
609

Sześć godzin zostało do rozpoczęcia sobotniego konkursu w Wiśle, rozgrywanego w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni im. Adama Małysza zakończyły się oficjalne treningi przed dzisiejszymi zmaganiami, które rozpoczną się o 17:00. Skoczkowie musieli mierzyć się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, a konkretnie z bardzo wysokimi temperaturami powietrza. Termometry w Malince wskazują bowiem 31 stopni Celsjusza, ale przy braku wiatru odczuwalna temperatura sięga momentami nawet 35 stopni. Mimo tych przeciwności natury, na treningu pojawiło całkiem sporo kibiców, którzy z zaciekawieniem obserwowali przygotowania zawodników do rywalizacji w pierwszym konkursie LPK tego weekendu.

Zgodnie z planem, oficjalny trening przed dzisiejszymi zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle rozpoczął się o godzinie 10:00. Sesja treningowa została podzielona na dwie serie, przedzielone pięciominutową przerwą. Trening rozpoczął się przy temperaturze w okolicach 30 stopni Celsjusza, ale nie zraziło to większości zawodników, który przystąpili do skakania. Z udziału w obu seriach treningowych zrezygnowali reprezentanci Polski, którzy postanowili najwyraźniej oszczędzać siły przed trudnym popołudniowym konkursem, oraz kilku skoczków z innych reprezentacji (przede wszystkim Rosji i Ukrainy).

Im dłużej trwały treningowe skoki, tym wyżej skakały wskaźniki na termometrach. Choć w trakcie przedpołudniowego treningu temperatura powietrza wynosiła około 32 stopnie, to w słońcu odczuwalna temperatura sięgała od 35 do nawet 40 stopni Celsjusza (!!!). Za skakanie w tych anormalnych warunkach pochwały należą się odważnym zawodnikom, a także kibicom, którzy wyjątkowo tłumnie zgromadzili się na trybunach wokół skoczni im. Adama Małysza (dzięki darmowemu wejściu na oficjalny trening). Skoczkowie chętnie rozdawali fanom autografy i robili sobie z nimi zdjęcia.

Po zakończeniu godzinnego treningu, kibice udali się na odpoczynek od nadmiernego ciepła, które tylko od czasu do czasu zmniejszane jest przez lekkie powiewy wiatru. O 16:00 przewidywany jest start serii próbnej, a godzinę później rozpocznie się konkurs zaliczany do klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wraz ze wzrostem temperatury, można również spodziewać się tego, że emocje w rywalizacji skoczków sięgną zenitu, a wokół obiektu zgromadzi się jeszcze więcej kibiców.


  • Źródło: Własne / accuweather.com / fis-ski.com
  • Korespondencja z Wisły: Hubert Taładaj
  • FOTO: Barbara Kosma