Co mówili skoczkowie na podium niedzielnego LPK w Wiśle?

0
822

Udało się! Spełniło się życzenie znacznej części fanów zgromadzonych wokół skoczni im. Adama Małysza w Wiśle! Polak wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w mieście wielokrotnego Mistrza Świata. Dokonał tego Klemens Murańka, który w obu seriach sobotnich zmagań skakał najrówniej ze wszystkich uczestników. Po pierwszej kolejce Polak był trzeci, ale skoczek kadry A świetnie dał sobie radę w trudnych warunkach wietrznych pod koniec finałowej rundy i to on pokonał rywali. Drugie miejsce zajął lider zawodów po 1. serii, Słoweniec Rok Justin. Do ciekawej sytuacji doszło w przypadku trzeciego miejsca, które „ex aequo” zajęło dwóch zawodników. Byli nimi Philipp Aschenbach, dla którego było to drugie podium w ten weekend, oraz Stefan Hula, który sensacyjnie zdołał zaatakować miejsce na „pudle” z… 22. miejsca. Skoczkowie podzielili się wrażeniami z fascynujących zawodów na tradycyjnym krótkim briefingu na podium, tuż po rozdaniu nagród i odegraniu hymnu dla triumfatora.

Tak jak wczoraj, pytania najlepszym zawodnikom konkursu w Wiśle zadawał szef biura prasowego zawodów oraz wieloletni rzecznik prasowy Eurosportu, Marek Kaleta.

Klemens Murańka: „Dziękuję Wam za przyjście i kibicowanie dzisiaj – nie tylko Polakom, lecz także zawodnikom z zagranicy. Fajny dzień, dobre skoki, jestem zadowolony i oby tak dalej. Wczoraj w wyniku tego upadku nic się nie stało (138 metrów w serii próbnej),  tylko „dupa” mnie boli. Tylko kombinezon miałem nieco przytarty i… żyję.” 

Rok Justin: „Z dzisiejszego konkursu jestem zadowolony. Wczoraj popełniłem błąd w jednym ze skoków, dzisiaj dwa skoki poprawne. Głównym powodem, dla którego część z nas popełniała błędy, była pogoda.”

Stefan Hula: „Nie spodziewałem się aż takiego awansu, z 22. pozycji na samo podium. Do rywalizacji przystąpiłem wypoczęty. Skoki były fajne, pogoda też dobra, było ciepło, zatem nic tylko skakać.”

Philipp Aschenwald: „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się dwa razy stanąć na podium. Jestem zadowolony ze swoich skoków. Mam nadzieję, że być może wkrótce będę walczył o kadrę A.”


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Hubert Taładaj
  • FOTO: Barbara Kosma