LPK w Wiśle: Polska na czele tabeli po drugim weekendzie zmagań

0
685

Ostatnie tygodnie należą do wyjątkowo upalnych. Odczucie gorąca u kibiców skoków narciarskich potęgują zapewne również wyniki naszych reprezentantów – Polacy świetnie spisują się zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Na czele klasyfikacji LGP oraz LPK lider jest jeden – Dawid Kubacki. Podobnie sytuacja ma się w zestawieniu drużynowym, gdzie Biało – Czerwoni uplasowali się na czołowej pozycji zarówno w cyklu tegorocznej LGP, jak i Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Weekendowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle zakończyły drugi weekend letnich zmagań w tzw. drugiej lidze. Klasyfikacja drużynowa cyklu wygląda bardzo przyjemnie dla oka polskiego kibica – nasi reprezentanci zajmują w tabeli pozycję lidera, pokazując że poza startującym w konkursach najwyższej rangi pierwszym składem, mamy też silne rezerwy. Biało – Czerwoni uzbierali dotychczas w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego 936 pkt. Za nimi plasuje się drużyna słoweńska z łącznym dorobkiem 761 punktów. Miejsce na podium w drużynowym zestawieniu LPK 2015 zajmują Austriacy, choć ich zdobycz punktowa prezentuje się już mniej imponująco – skoczkowie z Austrii mają na koncie 300 pkt.

Tuż poza czołową trójką sklasyfikowana została drużyna niemiecka. Niemcy po dwóch weekendach zmagań zgromadzili 226 pkt. Piąte miejsce zajmują Norwegowie z dorobkiem 220 pkt. Szósta pozycja w zestawieniu drużynowym należy do Czechów, którzy wywalczyli dotychczas 180 punktów, zaś lokatę niżej uplasowali się Włosi (101 pkt.).

Dalsze lokaty okupują drużyny, którym nie udało się na razie, w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego, uzbierać 100 punktów – na pozycji 8. uplasowali się skoczkowie z Korei Południowej (52 pkt.), na miejscu 9. Japończycy (42 pkt.), dziesiątkę zamykają skoczkowie z USA z dorobkiem 37 punktów. Jedenastą lokatę zajmuje Rosja (21 pkt.), na pozycji 12. sklasyfikowana jest drużyna francuska (12 pkt.), zaś tabelę zamykają zawodnicy z Ukrainy (13. lokata, 3 pkt.).

Po zmaganiach na skoczni im Adama Małysza w Wiśle, w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego nastąpi tygodniowa przerwa. Zaś w kolejny weekend (22-23 sierpnia), skoczkowie ponownie przystąpią do rywalizacji – tym razem w fińskim Kuopio. Mamy nadzieję, że i tam nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony, a tabela klasyfikacji drużynowej LPK nadal będzie cieszyła oczy polskich kibiców skoków narciarskich.


  •  Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała