Austriacy udadzą się na LGP w Courchevel i Einsiedeln w silnym składzie

0
610

Lato w pełni a karuzela skoków narciarskich nabiera rozpędu! Po weekendzie w Hinterzarten, cykl Letniego Grand Prix przenosi się do francuskiego Courchevel. Tam, po raz pierwszy tego lata, kibice skoków będą mogli oglądać nie tylko zmagania najlepszych skoczków, ale także najlepszych skoczkiń świata – to w Courchevel startuje tegoroczny cykl LGP Pań. Do rywalizacji we Francji Austriacy wytypowali sześciu zawodników i pięć zawodniczek. Ta sama szóstka skoczków uda się także na kolejny konkurs LGP do Einsiedeln.

Trener austriackiej kadry kobiecej – Andreas Felder, na inaugurację letniego sezonu zabierze pięć skoczkiń. Do Francji udadzą się: Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger, Eva Pinkelnig, Chiara Hölzl oraz Elisabeth Raudaschl. Przed przystąpieniem do piątkowych zawodów na skoczni HS 96 (godz. 11:00), Austriaczki odbędą w Courchevel kilkudniowe zgrupowanie treningowe.

W kadrze męskiej na piątkowy konkurs w Courchevel (godz. 18:00), po raz kolejny nie zobaczymy Gregora Schlierenzauera. Trenerzy do występu na skoczni HS 132 wytypowali sześciu zawodników. Będą to: Michael Hayböck, Manuel Poppinger, Andreas Kofler, Thomas Diethart, Markus Schiffner oraz dobrze spisujący się w zawodach niższej rangi Philipp Aschenwald. Ta sama grupa pojedzie na, odbywające się dzień później, zawody LGP w szwajcarskim Einsiedeln. Skoczkom towarzyszył będzie trenerski duet – Andreas Widhölzl i Alexander Diess. Austriacy planują pojawić się w Alpach Francuskich już w środę.


  •  Źródło: oesv.at
  • FOTO: Katarzyna Satała