LGP Kobiet w Courchevel: Rewelacyjna postawa Japonek!

0
703

Skoczkinie narciarskie mają już za sobą inaugurację cyklu LGP. Podczas zawodów we francuskim Courchevel najlepsza okazała się Japonka – Sara Takanashi, która od kilku lat jest w gronie stałych faworytek do zwyciężania w poszczególnych konkursach.

Piątkowy triumf Takanashi dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem. 18-letnia Japonka zainkasowała tym samym 100 punktów do swojego konta w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Na drugiej pozycji sklasyfikowano dzisiaj jej rodaczkę – Yuki Ito, a trzecia była liderka austriackiej kadry – Daniela Iraschko-Stolz.

Na uwagę zasługuje rezultat, który osiągnęła jedna z Niemek – Anna Rupprecht. Przedstawicielka naszych zachodnich sąsiadów zajęła dzisiaj 5. miejsce i może być silnym ogniwem swojej drużyny w kolejnych konkursach z cyklu Letniego Grand Prix.

Do zawodów nie zgłoszono żadnej reprezentantki Polski. W zmaganiach wzięło udział łącznie 37 zawodniczek, bowiem Chinka – Qi Liu nie pojawiła się na starcie.

Kolejne konkursy LGP Kobiet zaplanowane są na 5 i 6 września, a ich gospodarzem będzie Rosja. Relacje z tych zawodów także przeczytają Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne