LGP w Courchevel: Faworyci piątkowego konkursu

0
786

Tradycją stały się już sierpniowe konkursy Letniego Grand Prix  w francuskim Courchevel. W poprzednich latach zawody wygrywali m.in. Reruhi Shimizu, Andreas Wellinger i Andreas Stjernen. Kto tym razem może się pokusić o triumf?

 Bezapelacyjnym faworytem jest Dawid Kubacki. Polak jest liderem klasyfikacji generalnej i triumfatorem wszystkich dotąd rozegranych konkursów cyklu. Podczas wczorajszych kwalifikacji skakał tylko treningowo, ale nie powstrzymało go to przed oddaniem najdłuższego skoku. Polak przeżywa wymarzone lato. Możemy tylko liczyć, że jego wspaniała dyspozycja będzie trwała jak najdłużej.

Wydaje się, że reszcie zawodników pozostaje walka tylko o drugie miejsce. Na pewno włączy się do niej Piotr Żyła, który stał już na podium w tym sezonie podczas rywalizacji w Wiśle. Groźni będą Niemcy na czele z Severinem Freundem oraz Norwegowie – Kenneth Gangnes Anders Fannemel.

Niewiadomą jest forma Petera Prevca. Słoweniec zajął trzecie miejsce podczas wczorajszych kwalifikacji, ale jego skoki nie są jeszcze ustabilizowane. Z tym samym problemem boryka się Kamil Stoch. Jego dyspozycja nie pozwala jeszcze na osiąganie wysokich pozycji, ale w przypadku dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego nie jest to nic dziwnego, Stoch jest znany z powolnego wchodzenia w sezon.

Przed nami bardzo ciekawy konkurs. Czy Kubacki zdoła wygrać trzeci konkurs z rzędu? Czy może ktoś inny sprzątnie mu triumf sprzed nosa? Jednego możemy być pewni, będzie się działo.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska