LGP w Einsiedeln: Kwalifikacje dla Aschenwalda

0
825

Phillip Aschenwald skokiem na 116 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach przed wieczornym konkursem na skoczni im. Andreasa Kuttela. Wszyscy Polacy awansowali do konkursu.

Aschenwald okazał się o jeden punkt lepszy od drugiego Phillipa Sjoena. Norweg uzyskał 113 metrów. Trzeci był Simon Ammann (115,5 m), a na czwartej pozycji uplasował się Fin Jarkko Maeaettae, którego skok był o cztery metry krótszy od próby Szwajcara. Na piątej pozycji znalazło się ex aequo trzech zawodników: Austriacy Manuel Poppinger (113 m) i Markus Schiffner (112 metrów) oraz Norweg Anders Fannemel, który poszybował na odległość 110 m.

Dwudziesta pozycja należała do Klemensa Murańki. Polak uzyskał 113 metrów. Jan Ziobro uzyskał odległość o pół metra krótszą, co sprawiło, że uplasował się 5 pozycji niżej od kolegi z reprezentacji. Pozostali Polacy mieli zapewniony udział w zawodach.

Spośród zawodników, dla których skok w kwalifikacjach był tylko treningiem, najdalej poszybował Dawid Kubacki. Lider Letniego Grand Prix uzyskał 113,5 metra. Dobre skoki oddali też jego najwięksi rywale w klasyfikacji generalnej – Kento Sakuyama skoczył na odległość 112 metrów, a Severin Freund lądował tylko 2 metry bliżej od Japończyka. Ładne próby były też udziałem Kamila Stocha Piotra Żyły. Polacy osiągnęli tą samą odległość – obaj lądowali na 109, 5 m.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana została na 18:30. Trzymajmy kciuki za dobrą dyspozycję naszych reprezentantów!


  • Źródło: Własne