LGP w Einsiedeln: Zwycięstwo Freunda! Polak na podium!

0
812

Severin Freund okazał się najlepszym skoczkiem podczas dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w szwajcarskiej miejscowości Einsiedeln. Reprezentant Niemiec prowadził po pierwszej rundzie, a w drugiej próbie przypieczętował zwycięstwo, chociaż było ono minimalne. Na podium stanął także przedstawiciel naszego kraju – Kamil Stoch.

27-letni Freund w sobotnich zawodach zaledwie o pół punktu pokonał Petera Prevca, ostatecznie inkasując tym samym 100 „oczek” do klasyfikacji generalnej LGP. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Kamila Stocha. Podobnie, jak w Courchevel, także i w Einsiedeln, na przysłowiowym „pudle” nie stanął Dawid Kubacki, który dzisiaj musiał zadowolić się 5. pozycją.

Awans do finałowej serii uzyskało także trzech innych reprezentantów Polski. Byli to: Piotr Żyła (15. miejsce), Jan Ziobro (17. miejsce) oraz Klemens Murańka (20. miejsce). Tym samym wszyscy podopieczni trenera Łukasza Kruczka zdobyli punkty LGP, co ma istotne znaczenie w kontekście podwyższenia kwoty startowej dla naszego kraju na sezon zimowy.

Triumfator serii kwalifikacyjnej – Philipp Aschenwald z Austrii – został sklasyfikowany na 14. pozycji. Austriak wyprzedził m.in. Andreasa Wanka (18. miejsce), Simona Ammanna (28. miejsce).

W związku z wygraną Severina Freunda, nastąpiły zmiany w klasyfikacji generalnej letniego cyklu. Na pozycji lidera, Niemiec zastąpił Dawida Kubackiego. Polacy nadal mają trzech swoich przedstawicieli w czołowej 10-tce.

Kolejne zmagania Letniego Grand Prix zaplanowano na 29-30 sierpnia. Tym razem cała rywalizacja przeniesie się na inny kontynent, a konkretniej do Azji. Skoczkowie powalczą na obiekcie w japońskiej Hakubie, a relacje z tych zawodów będą mogli Państwo przeczytać na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska