LGP w Einsiedeln: Niemcy na czele w klasyfikacji zespołowej

0
752

Za nami kolejne zmagania w tegorocznym cyklu LGP. Po zawodach w szwajcarskim Einsiedeln na czele tabeli Pucharu Narodów plasuje się drużyna z Niemiec. Podopieczni Wernera Schustera wyprzedzają drugich Polaków o 77 punktów. Teraz najlepszych skoczków świata czeka dwutygodniowa przerwa w startach – kolejne konkursy Letniego Grand Prix zaplanowano dopiero na 29-30 sierpnia.

Sobotnie zawody w Einsiedeln zakończyły trzeci weekend rywalizacji w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix. W letniej klasyfikacji Pucharu Narodów, niemal na półmetku zmagań, palmę pierwszeństwa dzierżą Niemcy. Zespół prowadzony przez Wernera Schustera ma na swoim koncie 1485 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowana została drużyna z Polski. Podopieczni Łukasza Kruczka uzbierali dotychczas 1408 pkt. Większą stratę do najlepszych mają zajmujący 3. lokatę Norwegowie – skoczkowie z kraju wikingów zdobyli wspólnymi siłami 951 pkt.

Czwartą pozycję w tabeli zajmują na tym etapie zmagań Austriacy, którzy uzbierali dotychczas 662 pkt. Nieco skromniej przedstawia się dorobek punktowy sklasyfikowanych na miejscu 5. Słoweńców – 502 pkt. Dobrze prezentują się tego lata Finowie – drużyna z dalekiej Północy zgromadziła 434 pkt. i plasuje się na 6. miejscu.  Ledwie dwa punkty mniej – 432, zdobyli do tej pory zajmujący 7. lokatę Japończycy.

Na ósmej pozycji w klasyfikacji przeznaczonej dla najlepszych drużyn tegorocznych letnich zmagań znaleźli się reprezentanci Czech (395 pkt.). Lokatę niżej sklasyfikowani są Szwajcarzy (122 pkt.). Przedostanie miejsce zajmuje zespół z Rosji z 52 punktami na koncie, a tabelę zamykają Francuzi, którzy w dotychczasowych konkursach LGP zdobyli łącznie 33 pkt.

Następne konkursy Letniego Grand Prix rozegrane zostaną 29-30 sierpnia. Tym razem najlepszych skoczków świata gościła będzie japońska Hakuba.


  •  Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska