Thomas Morgenstern został Mistrzem Świata!

0
724

To już niemal rok odkąd Thomas Morgenstern zakończył karierę skoczka narciarskiego. Utytułowany zawodnik nie nudzi się jednak na sportowej emeryturze i wciąż zdobywa złote medale! „Morgiego” mogliśmy oglądać ostatnio podczas Śmigłowcowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w okolicach Zielonej Góry, na lotnisku Przylep.

W imprezie, rozegranej w dniach 12-16 sierpnia, wspólnie z drugim pilotem Philippem Koehle, Thomas Morgenstern zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii junior (piloci z mniej niż 250 godzin lotu) zdobywając 1061,1 na 1200 możliwych punktów.

„To wspaniałe uczucie. Uczestnictwo w mistrzostwach świata, mojej pierwszej imprezie śmigłowcowej, nie było wcale takie łatwe. Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia czego się spodziewać. Muszę przyznać, że byłem bardzo zestresowany przed pierwszą konkurencją, ale gdy tylko wystartowaliśmy, udało nam się skupić na maksa. Uważam, że świetnie się spisaliśmy i jestem bardzo zadowolony z naszego pierwszego startu,” – powiedział świeżo upieczony Mistrz Świata.


  • Źródło: berkutschi.com