FIS Cup w Kuopio: Zwycięstwo Pograjca!

0
694

Pierwsze z zawodów FIS Cup rozgrywanych w fińskim Kuopio zakończyły się zwycięstwem Andraza Pograjca, na drugim miejscu znalazł się Florian Altenburger, a na najniższym stopniu podium stanął Ernest Prislic.

Konkurs na czwartym miejscu zakończył  Danny Queck, a na piątym znalazł się Lukas Mueller. Czwarty po pierwszej serii Przemysław Kantyka zajął ostatecznie 6. miejsce. Poza nim w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Adam Ruda sklasyfikowany na 10. pozycji. Andrzej Stękała, Dawid Jarząbek, Krzysztof Leja i Krzysztof Miętus zakończyli zmagania w drugiej dziesiątce, duży spadek zanotował Stanisław Biela – z miejsca 9. na 27. pozycję.

Zwycięstwo Słoweńca nie powinno dziwić, ponieważ dziś spisywał się bardzo dobrze na treningach i w serii próbnej. Faworytem wydawał się jednak Altenburger, który nie miał sobie równych podczas próbnych skoków.

Na 18. pozycji znalazł się Holender, Lars Antonissen, który zanotował awans z 24. miejsca.

Cieszyć może fakt, że w drugiej serii dzisiejszego konkursu zobaczyliśmy wszystkich Polaków biorących udział w konkursie. Jutro przed nami kolejne zmagania w fińskim Kuopio.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Katarzyna Satała