FIS Cup w Kuopio: Wygrana Altenburgera! Podium dla Adama Rudy!

0
629

Podczas dzisiejszego konkursu FIS Cup w fińskim Kuopio mogliśmy oglądać reprezentanta Polski na podium. Na drugiej pozycji całe zawody zakończył bowiem Adam Ruda. W zmaganiach wygrał skoczek z Austrii – Florian Altenburger.

Piątkowy triumf Austriak zapewnił sobie po drugim skoku, w którym uzyskał aż 124.5 m. O równe trzy punkty Altenburger wyprzedził Adama Rudę. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec – Andraz Pograjc, a tuż za nim uplasował się inny z polskich zawodników – Przemysław Kantyka, który tego lata jest w dosyć wysokiej formie.

Łącznie sześciu Polaków zdobyło dzisiaj punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup. Oprócz wspomnianych Rudy i Kantyki, w finałowej serii wystartowali również: Krzysztof Leja (12. miejsce), Andrzej Stękała (13. miejsce), Krzysztof Miętus (18. miejsce) i Dawid Jarząbek (27. miejsce). Do drugiej rundy nie zakwalifikował się jedynie Stanisław Biela (46. pozycja).

Kolejne zmagania z cyklu FIS Cup zostaną rozegrane w Polsce. W dniach 29-30 sierpnia skoczkowie będą walczyli o punkty tego cyklu w Szczyrku. W gronie startujących zawodników nie zabraknie oczywiście naszych reprezentantów, a w związku z przywilejem gospodarza, będzie mogło być ich znacznie więcej niż podczas konkursów odbywających się w innych państwach. Relacje z tych zawodów będą mogli Państwo przeczytać na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska