LPK w Kuopio: Słów kilka o faworytach

0
618

Po zawodach cyklu Fis Cup fińskie Kuopio znowu gości skoczków. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Kto może pokusić się o triumf w zawodach? Czy w gronie tym znajdziemy Polaków?

Większość reprezentacji wystawiło te same lub bardzo podobne składy co na Fis Cupie. Dlatego też wielkie szanse na zwycięstwo mają ci zawodnicy, którzy prezentowali się dobrze podczas tych konkursów. Groźni na pewno będą Słoweńcy, na czele z Andrazem Pograjcem, Anze Laniskiem Rokiem Justinem. Reprezentacja ta ma aż 6 skoczków w ostatniej dziesiątce zawodów.

O dobry wynik będzie też walczył Szwajcar Andreas Schuler. Plasował się on w pierwszej dziesiątce podczas obu Fis Cupów. Niespodzianką nie będą też wysokie pozycje Austriaków: Floriana Altenburgera Lukas Muellera oraz Niemca Danny’ego Quecka.

Spośród Polaków największe szanse na dobry wynik ma Przemysław Kantyka, który jeżeli będzie oddawał dobre skoki ma ogromne szanse na zostanie nowym liderem cyklu. Niespodziankę może też sprawić Adam Ruda. Niewiadomą jest nadal dyspozycja innego z naszych reprezentantów, Andrzeja Stękały. Polak nadal pracuje nad pozycją dojazdową, ale brakuje mu niewielkiego kroku, by zacząć plasować się w czołówce.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 17:15. Trzymajmy kciuki za dobre występy naszych reprezntantów!


  • źródło: Własne
  • Foto: