Osiem Polek na starcie FIS Cup w Szczyrku

0
487

Wielkimi krokami zbliżają się trzecie międzynarodowe zawody organizowane podczas letniego periodu w Beskidach – FIS Cup w Szczyrku. Już teraz wiadomo, że w rywalizacji pań zobaczymy aż osiem naszych reprezentantek. Jest to więcej niż połowa wszystkich uczestniczek.

W zawodach wystąpią trzy członkinie kadry pań: Joanna Szwab, Kinga Rajda Magdalena Pałasz oraz 5 dziewcząt spoza kadry – Paulina Cieślar, Joanna Kil, Katarzyna Pałasz, Kamila Karpiel i Anna Twardosz. Rywalizować będą z zawodniczkami z Niemiec, Rosji, Kazachstanu, Rumunii i Węgier.

Oznacza to, że na starcie zawodów nie zobaczymy żadnych Austriaczek, Norweżek i Słowenek. Łącznie wystąpi zaledwie 15 zawodniczek. W takim układzie Polki są faworytkami to zajęcia czołowych lokat. Na pewno każda z naszych reprezentantek będzie chciała jak najlepiej się zaprezentować. Największe szanse na dobry występ ma Kinga Rajda, która podczas poprzednich zawodów – FIS Cup w Villach – zajęła 11. miejsce i znajduje się na 21. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Zawody kobiet będą przeplatane z konkursem mężczyzn, gdzie według wstępnych informacji wystartuje aż 80 zawodników. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja. Najnowsze informacje jak zawsze na SKOKInews.com!


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała