Niemcy bez Freunda w Japonii

0
780

Wśród niemieckich zawodników, którzy pojawią się na starcie konkursów Letniej Grand Prix w Hakubie zabraknie Severina Freunda. Lider klasyfikacji generalnej idzie w ślady wielu skoczków z czołówki i do Japonii się nie wybiera. Nie oznacza to jednak, że nasi zachodni sąsiedzi nie mają tam szans na dobry wynik.

W weekend na japońskiej skoczni zobaczymy czterech Niemców – Markusa Eisenbichlera, Marinusa Krausa, Michaela Neumayera oraz Andreasa Wanka. Oprócz Freunda nie będzie za to również wysoko sklasyfikowanych Andreasa Wellingera, Richarda Freitaga i Stephana Leyhe. Z nieobecności rodaków może skorzystać nieźle dysponowany w letnim sezonie Wank, który obecnie zajmuje 13. pozycję i ma szansę ją poprawić.

Dla Neumayera i Krausa występ w Japonii jest natomiast okazją do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów. Przypomnijmy, że Niemcy są liderami w klasyfikacji narodów, tuż przed Polakami. Zatem dobre rezultaty ich reprezentantów mogą jeszcze ich przewagę powiększyć, zwłaszcza że polscy skoczkowie w Hakubie nie wystartują.

Na relacje z weekendowych zawodów zapraszamy na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska