Skład reprezentantów gospodarzy na LGP w Hakubie

0
600

Już w najbliższy weekend rywalizacja z cyklu FIS Grand Prix przeniesie się do japońskiej Hakuby. Na starcie pojawi się 12 reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni.

Według wstępnej listy w Japonii zaprezentuje się tylko 43 zawodników. Aż 12 z nich to reprezentanci gospodarzy. Na starcie pojawią się Noriaki Kasai, Taku Takeuchi oraz Daiki Ito, którzy nie startowali jeszcze w tegorocznych zmaganiach z cyklu FIS Grand Prix. Oprócz nich o punkty powalczą Yumu Harada, Kenshiro Ito, Masamitusu Ito, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Yukiya Sato, Reruhi Shimizu, Shohei Tochimoto oraz Hiroaki Watanabe.

Obecnie najlepszym z Japończyków w klasyfikacji generalnej jest Sakuyama, który tego lata dwukrotnie stawał na podium. Z dorobkiem 186 punktów plasuje się na 3. pozycji. Pod nieobecność Dawida Kubackiego i Severina Freunda ma szansę zdobyć żółty plastron lidera.

W tegorocznym cyklu Letniej Grand Prix punktowali również Shohei Tochimoto (15. miejsce), Junshiro Kobayashi (34. pozycja), Reruhi Shimizu (39. lokata) oraz Yukiya Sato (49. miejsce).


  • Źródło: hakuba.gr.jp
  • FOTO: Katarzyna Satała