FIS Cup w Szczyrku: Zapowiedź rywalizacji

0
424

Już od jutra Szczyrk będzie gościł zawodników i zawodniczki z całego świata. Zaplanowano tam dwa konkursy cyklu FIS Cup. Rywalizować będą zarówno panie, jak i panowie. Początek już o godzinie 10:00.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się treningiem. Na godzinę 12:00 zaplanowana jest seria próbna kobiet, a tuż po niej odbędzie się seria próbna mężczyzn. Panie będą miały pierwszeństwo także podczas serii punktowanych, ich rywalizacja rozpocznie się o 13:30. Program na drugi dzień wygląda podobnie, tym razem jednak nie odbędzie się trening, a seria próbna rozpocznie się o godzinie 9:00. Start pierwszej serii planowany jest natomiast na 10:30.

FIS Cup to idealna okazja na zaprezentowanie się szerszej publiczności zawodnikom, którzy nie prezentują jeszcze na tyle wysokiego poziomu, by rywalizować w Pucharze Kontynentalnym. Do zawodów w Szczyrku wstępnie zgłosiło się aż 80. zawodników z 14. krajów, a w tym 20. reprezentantów Polski. Konkurs pań nie będzie aż tak mocno obsadzony. Wystąpi w nim 15 zawodniczek, a w gronie tym ujrzymy 8 Polek.

Polscy kibice mogą liczyć, że wzorem zeszłorocznej rywalizacji, znowu ujrzymy naszych reprezentantów na podium. Rok temu miało to miejsce w obu konkursach. Pierwszego dnia rywalizacji zwycięzcą został Andrzej Zapotoczny, który wyprzedził Adama Rudę. Dzień później na najwyższym stopniu podium znalazł się Andrzej Stękała.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy pod skocznię. Zapowiada się naprawdę ciekawy konkurs. Ci którzy jednak nie mają takiej możliwości, mogą liczyć na szereg materiałów i relację live na naszym Fan Page’u. Z naszą stroną SKOKInews.com każdy będzie na bieżąco.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here