FIS Cup w Szczyrku: Podsumowanie sobotnich zmagań kobiet

0
681

Sobotni konkurs kobiet był przede wszystkim bardzo krótki, bo na starcie pojawiło się tylko 14 zawodniczek. Aż osiem z nich to reprezentantki Polski. Najbardziej obiecująca jest forma Kingi Rajdy, która wygrała zawody, za każdym razem oddając skok, jakiego nie powstydziłby się nawet doświadczony skoczek.

Skoki zwyciężczyni wzbudzały powszechny zachwyt u kibiców zgromadzonych pod skocznią w Szczyrku. Fakt, że Rajda wyprzedziła starsze i bardziej doświadczone skoczkinie napełnia nas nadzieją, że może wkrótce zobaczymy jedną z Polek w Pucharze Świata. Przypomnijmy, że Kinga Rajda ma dopiero 15 lat.

Na wyróżnienie zasługuje Paulina Cieślar, która była w stawce zdecydowanie najmłodsza. Szczególnie jej skoki treningowe mogły się podobać i gdyby podobnie skoczyła w konkursie, pewnie wywalczyłaby podium. Szansę na drugą pozycję zmarnowała Magdalena Pałasz, która zepsuła swój drugi skok. Jest to jednak z pewnością nowe doświadczenie dla naszych zawodniczek, które dodatkowo oznacza punkty w klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Szkoda, że nie zobaczyliśmy większej liczby skoczkiń, bo wtedy rywalizacja byłaby jeszcze bardziej interesująca. Zwłaszcza gdyby do Szczyrku przyjechały te trochę bardziej znane na arenie międzynarodowej dziewczyny. Czekamy jednak na jutrzejszy konkurs i oczywiście zapraszamy do odwiedzania naszego serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma