Jarl Magnus Riiber triumfatorem konkursu Konica Minolta Norges Cup, Tom Hilde na podium

0
755

W sobotnie popołudnie Oslo gościło kolejne w tym sezonie zmagania z cyklu Konica Minolta Norges Cup. Na skoczni Midtstua (K-95) triumfował Jarl Magnus Riiber. Reprezentant klubu IL Heming ustanowił także nowy rekord obiektu – 111,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Espen Røe, trzeci był Tom Hilde.

Konica Minolta Norges Cup to popularny w Norwegii cykl zawodów krajowych, w trakcie których skoczkowie i skoczkinie mogą zmierzyć się ze sobą skacząc według podziału na grupy: A, B, Elita oraz Weterani. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Lillehammer, Konica Minolta Norges Cup przeniosło się do Oslo. W norweskiej stolicy zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na skoczni Midtstua (K-95). Do konkursów zgłoszono aż 115 uczestników.

Triumfatorem sobotnich zmagań w klasie „Elita” został Jarl Magnus Riiber. Osiemnastolatek osiągnął odległości 111 i 111,5 metra (nowy rekord obiektu – przyp. Red.) i wyprzedził drugiego Espena Røe (102,5 i 100,5 m) aż o 28,5 punktu. Trzecie miejsce zajął Tom Hilde. Skoczek z Asker uzyskał w pierwszej próbie 98 metrów, w drugiej zaś 100,5 m.

Tuż za podium uplasował się, powracający do startów po drobnej kontuzji, Andreas Stjernen (101 i 95 m). Piąte miejsce wywalczył podczas dzisiejszych zmagań Fredrik Bjerkeengen, który po skoku z pierwszej serii – 105,5 metra zajmował na półmetku rywalizacji drugą pozycję, jednak gorsza druga próba – 87 metrów, spowodowała spadek w klasyfikacji zawodnika z klubu IL Lillehammer.

W pozostałych kategoriach triumfowali: w klasie A – Carl Henning Lippestad, w klasie B – Erik Johannessen, wśród weteranów najlepszy okazał się Ole Henning Holt. W rywalizacji pań w klasie A wygrała jedyna ze startujących uczestniczek – Anna Odine Strøm, zaś w grupie „Elita” najlepsza była Tonje Bakke. Kolejne zmagania z cyklu Konica Minolta Norges Cup już jutro, ponownie na skoczni w Oslo.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Katarzyna Satała