LGP w Almatach: Skład sędziowski

0
632

Kolejnym przystaniem Letniego Grand Prix będą kazachskie Almaty. Będą to przedostatnie zawody z cyklu tych zawodów.  Zawodnicy rywalizować będą na kompleksie Gornyj Gigant.  Rozmiar obiektu wynosi 140 metrów, natomiast punkt konstrukcyjny mieści się na 125. metrze. W konkursie nie będą startować reprezentanci Polski.

Przed ostatnie konkursy Letniego Grand Prix zawitały do kazachskich Almat. 12 i 13 września, odbędą się tam dwa konkursy indywidualne, na skoczni dużej HS-140. Żadna kadra reprezentacji Polski nie będzie startować w Almatach – jedna grupa startować będzie w Letnim Puchar Kontynentalnym (w tym Dawid Kubacki, który aktualnie zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji generalnej LGP), druga wystąpi w zawodach FIS Cup., natomiast kadra A ma przerwę w startach.

Dyrektorem zawodów będzie Walter Hofer, a jego asystentem Miran Tepes. Skoki oceniać będą: Alexsey Vassilyev (Kazachstan), Marion Vettori (Austria), Josef Slavik (Czechy), Pirjo Karjalainen (Finlandia), Vadim Lisovskiy (Rosja).

Już dziś o godz. 14:00 odbędą się kwalifikacje. Pierwszy konkurs indywidualny odbędzie się w sobotę o godz. 15:00, poprzedzi go seria próbna o godz. 14:00. Następnego dnia, na godzinę 14:00 zaplanowane są kwalifikacje, natomiast drugi konkurs indywidualny rozpocznie się o godz. 15:00.


  • Źródło: fis-ski.com / Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska