LGP Kobiet w Almatach: Zdecydowana wygrana Takanashi!

0
535

Filigranowa Japonka – Sara Takanashi – zdecydowanie wygrała dzisiejsze zawody LGP Kobiet w Almatach i tym samym zdobyła 100 punktów do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Reprezentantka Japonii już przed dzisiejszym konkursem typowana była w gronie faworytów do ostatecznego triumfu i zajętym potwierdziła swoją wysoką formę.

Takanahi prowadziła już po pierwszej rundzie sobotnich zawodów. W drugiej próbie odskoczyła swoim rywalkom, dzięki czemu ze znaczą przewagą wygrała cały konkurs. Na drugim miejscu sklasyfikowano Amerykankę – Nitę Englund, chociaż można to uznać za swoistego rodzaju niespodziankę. Trzecia była inna z Japonek – Yuki Ito, będąca w coraz lepszej dyspozycji.

Wciąż do formy powrócić nie może Anja Tepes. W gronie wszystkich zawodniczek, Słowenka zajęła dzisiaj 24. miejsce. Tylko jeden skok przypisano do Coline Mattel, pomimo iż ta skoczkini wywalczyła sobie awans do drugiej serii. Dla przypomnienia warto dodać, że reprezentantki Polski nie brały udziały w tym konkursie.

Kolejne zmagania Letniego Grand Prix Kobiet odbędą się już jutro, a miejscem rywalizacji o punkty do klasyfikacji generalnej letniego cyklu będzie ponownie miejscowość Almaty w Kazachstanie.


  • Źródło: Własne