LPK w Stams: Kubacki rozpocznie marsz w kierunku pozycji lidera?

0
563

Dzisiaj w austriackim Stams zostanie rozegrany pierwszy z dwóch zaplanowanych tam konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego. W związku z silną obsadą zawodów, faworytów jest kilku. W tym gronie znajduje się oczywiście także nasz reprezentant – Dawid Kubacki, który podczas tego lata prezentuje wysoką formę.

Kubacki powraca do międzynarodowej rywalizacji po przerwie na odpoczynek. W przypadku dobrych lokat nie jest wykluczone, iż Polak powróci po tym weekendzie na pozycję lidera klasyfikacji generalnej całego cyklu. Groźnym rywalem dla Dawida będzie dzisiaj Florian Altenburger z Austrii. Na dodatek nie należy zapominać o Słoweńcach, mających w swoich szeregach również dobrych skoczków – Roka Justina, Andraza Pograjca i Mirana Zupancica.

Nieco mniejsze szanse na ostateczny triumf mają Niemcy – Karl Geiger oraz Danny Queck, ale przemawia za nimi doświadczenie zdobyte podczas startów w międzynarodowych konkursach. Zaskoczeniem zmagań może być postawa Tomasa Vancury z Czech oraz Sebastiana Colloredo z Włoch.

Jak potoczą się dzisiejsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams? Odpowiedź poznamy już za około dwie godziny. Relacje z konkursu przeczytają Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska