Kamil Stoch: „Może jednak warto spróbować”

0
787

Kamil Stoch, dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi w krótkiej rozmowie z dziennikarzami opowiedział o swoich lekcjach WF-u, a także wyjaśnił czym jest dla niego sport i aktywność fizyczna i jakie korzyści niesie za sobą.

Mistrz Świata z Val di Fiemme wspomina, że bardzo lubił zajęcia wychowania fizycznego w szkole: „Chętniej uczęszczałem na lekcje WF-u niż na inne lekcje. Wszyscy raczej chętnie uczestniczyli wtedy w zajęciach.”

Co Mistrz Olimpijski powiedziałby uczniom, którzy niechętnie ćwiczą, a nawet uciekają od aktywności fizycznej? „ To zależy od danego ucznia i nie można wszystkich zmuszać, ale każdy powinien sobie wyznaczać granice i cele, które chce osiągać i przekraczać. Są różne powody, dla których uczniowie opuszczają te lekcje, ale uważam, że każdy ma w sobie potencjał i powinien sobie ustalić, gdzie jest dla niego ta granica, by starać się ją pokonać. Lekcje WF-u dają możliwość nie tylko rozwoju fizycznego, ale też poznawania siebie w różnych sytuacjach, choćby w tych trudnych, jak można rozwiązać taki problem.”

Kamil Stoch uważa, że nauczyciele powinni jak najbardziej zachęcać uczniów do udziału w zajęciach: „W problem nauczycieli nie będę wchodził, bo po prostu nie znam sytuacji i nie mogę powiedzieć, czy problem jest tam, ale uważam, że jeśli nauczyciel widzi, że jest możliwość jeszcze bardziej zachęcić uczniów, to powinien z niej skorzystać.”

Sam jednak ma nadzieję, że dzięki kampanii nieprzekonani przekonają się do udziału w lekcjach WF-u: „Mamy nadzieję, że chociaż część uczniów ta, która nie ćwiczyła z różnych powodów, przekona się, że może jednak warto spróbować.”

Sport jest dla Kamila Stocha ważny, ponieważ dzięki niemu człowiek wszechstronnie się rozwija: „Sport pomaga po części w rozwoju intelektualnym – to przekraczanie barier chociażby i w rozwoju fizycznym.”


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiała: Barbara Kosma
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska