Skład Polaków na LPK w Oslo

0
699

W najbliższy weekend tj. 19-20.09 rywalizacja skoczków narciarskich w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego przeniesie się do stolicy Norwegii – Oslo. Reprezentacja Polski wystąpi w niezmienionym składzie w porównaniu do zeszłotygodniowych zmagań, czyli zobaczymy 1 zawodnika z kadry A: Aleksandra Zniszczoła oraz 5 z kadry B: Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska i Krzysztofa Bieguna.

W Skandynawii zawody odbędą się na skoczni Midtstubakken o rozmiarze 106 metrów i punkcie konstrukcyjnym 95 m. Skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych. Odpowiedzialny za kadrę B polskiej reprezentacji trener Maciej Maciusiak wybrał zawodników, którzy będą walczyć o punkty w Oslo. W zawodach zmierzą się: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Aleksander Zniszczoł. 

W obecnym letnim sezonie nasze ,,orły” bardzo dobrze spisują się w Letnim Pucharze Kontynentalnym. W Norwegii na pozycję lidera ma dużą szansę przesunąć się Dawid Kubacki, który zajmuje 3. lokatę z 295 punktami i traci do pierwszego Anze Laniska zaledwie 40 punktów. Drugi jest Klemens Murańka z 312 punktami, jednak nie wystąpi on na Midtstubakken. Czwartą lokatę również ,,okupuje” Polak, a mianowicie Przemysław Kantyka z 283 punktami. On także nie pojawi się na obiekcie w Oslo. Stefan Hula  z dorobkiem 219 punktów zajmuje 8. pozycję, a tuż za pierwszą dziesiątką plasuje się Maciej Kot – 205 punktów. Oni, podobnie jak Kubacki, mają szansę na walkę o miejsca na podium LPK.

Pierwszy z zaplanowanych na weekend konkursów odbędzie się w sobotę o godzinie 15:45, a zostanie poprzedzony oficjalnym treningiem o godz. 13:30. W niedzielę zaś pierwsza seria rozpocznie się o godz. 12:15, a skoki próbne skoczkowie oddadzą godzinę wcześniej.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska