LPK Kobiet w Oslo: Sobotni triumf Maren Lundby

0
560

Kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet 2015 nie prezentuje się zbyt okazale – zaplanowano rozegranie zaledwie czterech konkursów. Dwudniowe zmagania w norweskim Oslo zakończą więc cykl. W pierwszym dniu rywalizacji na skoczni Midtstubakken (HS 106) triumfowała reprezentantka gospodarzy – Maren Lundby. Na pozostałych stopniach podium uplasowały się Line Jahr i Agnes Reisch.

Konkursy LPK  kobiet na obiekcie Midtstubakken, zarówno w sobotę jak i niedzielę, poprzedzają popołudniowe zmagania mężczyzn. W pierwszym dniu rywalizacji pań najlepsza okazała się Maren Lundby. 21-letnia skoczkini z Gjøvik uzyskała w swych próbach 86 i 102 m, co pozwoliło jej odnieść pewne zwycięstwo nad swoją bardziej doświadczoną rodaczką – Line Jahr. Druga z Norweżek skoczyła na odległość 89 i 96,5 metra i straciła do prowadzącej Lundby aż 8,8 pkt. Miejsce w czołowej trójce uzupełniła młodziutka reprezentantka Niemiec – Agnes Reisch. Piętnastolatka oddała w konkursie dwa równe skoki – 88 i 87 metrów, które pozwoliły jej cieszyć się pierwszym w karierze miejscem na podium.

Czwarte miejsce wywalczyła Daniela Haralambie. Rumuńska skoczkini skoczyła również 88 i 87 metrów, jednak przegrała lokatę na podium gorszymi notami za styl. Na piątej pozycji w sobotnim konkursie uplasowała się Włoszka Elena Runggaldier (91 i 86,5 m). Na uwagę zasługuje także 10. miejsce Norweżki Tonje Bakke. 17-latka z klubu Elverumhopp triumfowała niedawno dwukrotnie w zawodach krajowych Konica Minolta Norges Cup i zdaje się być aktualnie w bardzo dobrej formie.

Podczas sobotnich zmagań LPK Kobiet w Oslo punktowało 26 zawodniczek. Aż cztery skoczkinie zostały zdyskwalifikowane, a dwie reprezentantki Finlandii nie pojawiły się na starcie. Na konkursy do norweskiej stolicy nie przyjechały liderki cyklu – Ema Klinec i Sara Takanashi, które plasują się ex aequo na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem punktowym wynoszącym 180 pkt. oraz zajmująca trzecią pozycję Katharina Althaus (120 pkt.). Absencja tych zawodniczek otwiera więc szansę przed Maren Lundby na triumf w tegorocznym cyklu LPK Kobiet.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Katarzyna Satała