LPK w Oslo: Zmagania wkraczają w decydującą fazę

0
409

Oslo jest przedostatnim przystankiem na trasie Letniego Pucharu Kontynentalnego. W sobotę i niedzielę na norweskim terenie odbędą się konkursy, w którym skoczkowie powalczą o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej LPK. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski, zabraknie jednak skoczkiń, bowiem w Norwegii będą rywalizowali zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Rywalizacja w Oslo zawsze elektryzuje fanów skoków narciarskich. Miasto to określa się mianem „kolebki” w kontekście tej dyscypliny sportu, więc zawodnicy z różnych krajów chętnie przyjeżdżają, aby brać udział w zmaganiach na skoczni w Oslo. Nie inaczej jest i tym razem. W gronie zgłoszonych znalazły się także nazwiska reprezentantów Polski.

Selekcjoner naszej reprezentacji na te zawody – Maciej Maciusiak – zdecydował, że do Norwegii pojadą: Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Dawid Kubacki. Pomimo takiej liczebności w ekipie męskiej, aspekt kobiecy jest zerowy. Żadna z naszych skoczkiń nie wystartuje w ten weekend.

Na łamach serwisu SKOKInews.com będą mogli Państwo przeczytać relacje z obu konkursów, które zostały zaplanowane na ten weekend w Oslo. Dodatkowo przedstawimy prognozy pogody i analizy faworytów, a także listy startowe na poszczególne zawody.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here