Skład Polaków na finał LGP w Hinzenbach

0
520

Już w najbliższy weekend odbędą się ostatnie w tym sezonie zmagania z cyklu FIS Grand Prix. Skoczkowie z całego świata będą rywalizować w austriackiej miejscowości Hinzenbach. Do rywalizacji przystąpi sześciu reprezentantów naszego kraju.

W ostatni, wrześniowy weekend w austriackim Hinzenbach zostaną rozegrane zawody kończące tegoroczny cykl FIS Grand Prix. W sobotę odbędą się kwalifikacje, a w niedzielę konkurs indywidualny. Łukasz Kruczek zdecydował, że na te zmagania uda się sześciu Polaków, mianowicie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka oraz Maciej Kot. Warto wspomnieć, iż każdy z wcześniej wymienionych zawodników stał w tym sezonie na podium zawodów FIS Grand Prix lub Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Do tej pory najlepszym reprezentantem naszego kraju w klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki. Zajmuje on piąte miejsce z dorobkiem 249 punktów. Cztery lokaty za nim plasuje się Piotr Żyła, który zdobył 214 punktów. Na dziesiątej lokacie sklasyfikowano Kamila Stocha (192 pkt).


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała