Joanna Kil dla SKOKInews.com: „Nie mam odpowiedniej formy”

0
802

Polskie skoki narciarskie kobiet w ostatnim czasie zyskują na jakości. Widać znaczący rozwój tej dyscypliny, obserwując liczbę skoczkiń w poszczególnych krajach. My zdecydowaliśmy się na rozmowę z Joanną Kil, jedną z naszych reprezentantek.

Kil w specjalnej wypowiedzi dla SKOKInews.com ustosunkowała się do prezentowanej przez siebie dyspozycji, która – jej zdaniem – nie jest zadowalająca: „Moim zdaniem, skoki prezentowane przeze mnie nie są takie, jak były kiedyś. Na chwilę obecną nie ma sensu startowania w konkursach wyższej rangi niż FIS Cup, ponieważ nie mam odpowiedniej formy.”

Skoczkini pamięta jeszcze swoją współpracę z Krystianem Długopolskim, który chwalił sobie progres, jaki wykonywała ta zawodniczka. Joanna chciałaby widzieć tego szkoleniowca na posadzie selekcjonera kadry narodowej w skokach narciarskich kobiet w Polsce: „Bardzo dobrze wspominam współpracę z trenerem Krystianem Długopolskim. Umie on wytłumaczyć błędy, które należy poprawić i małymi krokami dążyć do celu. Uważam, że ma on szansę zostać trenerem kadry narodowej, ponieważ ma przede wszystkim chęci do trenowania i szkolenia dziewczyn, a według mnie, to się liczy najbardziej.”

Jak potoczy się dalsza kariera Joanny Kil? Czy osiągnie formę, aby godnie reprezentować Polskę na zawodach Pucharu Świata? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy w trakcie trwania jej kariery. Serwis SKOKInews.com będzie bacznie przyglądał się postępom, które zrobi ta zawodniczka i postaramy się dla Państwa wszystko przeanalizować.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska