LGP w Hinzenbach: Analiza faworytów

0
737

Przed nami ostatni konkurs tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Austriackie Hinzenbach gości skoczków już kolejny raz. Jak zawsze, zawody te są bardzo dobrze obsadzone. Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Spośród zawodników prezentujących się pod wczorajszych treningów i kwalifikacji, na czoło wysuwało się wielu skoczków. Dobrze prezentował się chociażby Peter Prevc, który wygrał oba treningi, a w kwalifikacjach był drugi. Te z kolei padły łupem Gregora Schlierenzauera. Austriak powrócił do rywalizacji pierwszy raz od sezonu zimowego i od razu zaprezentował się z dobrej strony.

Dobrze prezentowali się też ci zawodnicy, których w LGP widywaliśmy częściej, jak chociażby lider cyklu Kento Sakuyama, często zajmujący miejsca na podium Kenneth Gangnes, czy kolega Schlierenzauera z kadry – Stefan Kraft.

Jeżeli chodzi o naszych reprezentantów to najlepiej wyglądają szanse Piotra Żyły. Oddał on najdłuższy skok w grona prekwalifikowanych. Jak zawsze liczymy też na Kamila Stocha, który również dobrze się wczoraj prezentował. Ogromne chęci na triumf ma też Maciej Kot, który w 2012 roku wygrywał na tym obiekcie.

Start serii próbnej przewidziany jest na godzinę 13. Niezwłocznie po niej rozpocznie się pierwsza seria oceniana. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała