Triumf Mackenzie Boyd-Clowes oraz Taylor Henrich w Mistrzostwach Kanady

0
879

W sobotę w Canada Olympic Park na obiekcie Alberta Ski Jump Area odbyły się Mistrzostwa Kanady w skokach narciarskich pań i panów. Mistrzowskie tytuły wywalczyli Mackenzie Boyd-Clowes oraz Taylor Henrich.

Rywalizacja toczyła się na skoczni o rozmiarze 95. metrów oraz punkcie konstrukcyjnym mieszczącym się na 89. metrze.

Wśród Panów zwyciężył Mackenzie Boyd-Clowes, powracający po rocznej przerwie, skokami na odległość 98,5 i 96 metrów, z łączną sumą 243,5 pkt. Ze stratą 3 pkt, na drugim miejscu uplasował się Dusty Korek, który oddał skoki na odległość 90 i 94,5 metra. Na najniższym stopniu podium uplasował się Matthew Soukup, skacząc 87 i 93,5 metrów – 230,5 pkt.

W konkursie kobiet, z 66. punktową przewagą nad drugą zawodniczką, zwyciężyła Taylor Henrich, która oddała skoki na odległość 91 i 89,5 metrów (232 pkt). Na drugim miejscu uplasowała się Natalie Eilers (81 i 73 metrów – 166 pkt), natomiast trzecia była Jasmine Sepandj (77 i 70 metrów – 155,5 pkt).

Ze swojego powrotu zadowolony jest Boyd-Clowes.

To nie była nagła decyzja. Nie przyszła tak nagle, ot po prostu. Zdawałem sobie sprawę, że potrzebuję przerwy od skoków. Potem doszedłem do wniosku, że jednak chciałbym wrócić do skakania. Więc jestem. Każdego dnia rozważam za i przeciw podążania za moją pasją. Czasami miałem ochotę rzucić to wszystko, innym razem chciałem brnąć dalej. Ostatecznie podjąłem decyzję o powrocie i jestem z niej bardzo zadowolony” – opowiadał Mackenzie w wywiadzie dla Calgary Herald.

 „Na chwilę obecną będę się koncentrował z sezonu na sezon. Na rok całkowicie odciąłem się od sportu, nie mogę więc mieć takich samych oczekiwań względem siebie jak jeszcze rok temu. Ale zależy mi na rozpoczęciu z podobnego pułapu. Oczywiście, życzyłbym sobie, aby moje wyniki były nie gorsze niż do tej pory. Może najbliższy sezon będzie przełomowy. Zobaczymy. Jestem zdeterminowany do ciężkiego treningu i osiągania coraz lepszych wyników” – oznajmił Kanadyjczyk.


 

  • Źródło: berkutschi.com