Stękała w kadrze na finałowe zmagania LPK w Klingenthal!

0
624

Selekcjoner kadry B – Maciej Maciusiak – dokonał wyboru składu na finałowe zmagania LPK, które rozegrane zostaną w niemieckim Klingenthal. Powołanych zostało sześciu skoczków, a w tym gronie znalazł się m.in. Andrzej Stękała, który w miniony weekend zwyciężył w zmaganiach FIS Cup w Rasnovie.

W wyselekcjonowaniu grupy na finał Letniego Pucharu Kontynentalnego pomógł dzisiejszy trening kadry na Wielkiej Krokwi. Uczestniczyli w nim także zawodnicy, którzy nie należą do kadr. Trener zdecydował, iż do Klingenthal pojadą: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun.

„Po dzisiejszym treningu na skoczni w Zakopanem, gdzie mieliśmy przegląd wszystkich zawodników również tych spoza Kadry – zabrakło tylko Olka Zniszczoła, stwierdziliśmy, że do tej pewnej czwórki: Kot, Kubacki, Hula i Stękała dołączą Bartek Kłusek i Krzysiek Biegun. Bartek skakał dzisiaj naprawdę bardzo dobrze, natomiast Krzysiek w treningach prezentował również dobrą formę, dlatego to oni wystartują w Klingenthal” – poinformował Maciusiak.

Jak spiszą się polscy zawodnicy podczas konkursów w niemieckim Klingenthal? Odpowiedź na to pytanie poznamy w zbliżający się weekend.


  • Źródło: PZN
  • FOTO: Barbara Kosma