LPK w Klingenthal: Miasto i jego atrakcje

0
677

Klingenthal jest dobrze znanym miejscem dla kibiców skoków narciarskich. Znajduje się tam piękna, futurystyczna skocznia, na której regularnie odbywają się konkursy najwyższej rangi. Miasteczko słynie jednak nie tylko ze skoczni.

Klingenthal to niewielkie miasteczko w Saksonii. Zamieszkuje tam jednie około 9000 mieszkańców. Mało kto wie, że jest to bardzo ważne miejsce dla przemysłu muzycznego. To właśnie tutaj produkuje się akordeony „Weltmeister” – uznawane za jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze akordeony świata. Odwiedzając miejscowość można zwiedzić też Muzeum Muzyki i Sportów Zimowych oraz Muzeum Akordeonów.

Miejscowość oferuje też coś dla miłośników sportu i aktywnego stylu życia. Zimą można pojeździć, bądź nauczyć się jeździć na nartach na doskonale przygotowanych stokach, latem zaś można wybrać się na pieszą wycieczkę w góry jednym z przygotowanych szlaków. Można się też wybrać na wędrówkę zorganizowaną i przy tej okazji poznać wiele osób, które także lubią spędzać czas w otoczeniu natury.


  • Źródło: Własne/ klingenthal.de