LPK w Klingenthal: Tande najlepszy! Kubacki na podium!

0
523

Daniel-Andre Tande zwyciężył w dzisiejszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywano w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Na podium sobotnich zmagań ulokował się także Dawid Kubacki, prezentujący wysoką dyspozycję w trakcie trwania sezonu letniego w tym roku.

Zwycięstwo norweskiego skoczka w Klingenthal nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem, bowiem Tande znajdował się w gronie faworytów, mogących walczyć o ostateczny triumf. Dosyć nieoczekiwanie do rywalizacji z Norwegiem włączył się młody Słoweniec – Domen Prevc, którego sklasyfikowano na 2. pozycji. trzecia lokata przypadła w udziale Dawidowi Kubackiemu.

Nie tylko Kubacki godnie prezentował dzisiaj barwy naszego kraju. Pozostali reprezentanci Polski także pokazali swoją wysoką dyspozycję, co przełożyło się na zajęte przez nich pozycje: Maciej Kot (4. miejsce), Bartłomiej Kłusek (9. miejsce), Stefan Hula (11. miejsce), Andrzej Stękała (13. miejsce), Krzysztof Biegun (21. miejsce).

Nieco poniżej oczekiwań spisali się gospodarze. Najlepszy z nich – Andreas Wank zajął 8. miejsce. Niespodzianką natomiast w kontekście sportowych minusów jest postawa Austriaków. Żaden z przedstawicieli tego kraju nie awansował do drugiej serii, co przyczyniło się do tego, iż Austria nie powiększyła swojego dorobku w klasyfikacji narodów w LPK.

Kolejne zmagania Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowano na niedzielę, a miejscem rywalizacji będzie ponownie niemieckie Klingenthal. Początek konkursu przewidziano na 10:00, a poprzedzi go seria próbna.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska