LPK w Klingenthal: Daniel Andre Tande najlepszy w serii próbnej

0
458

Seria próbna przed niedzielnym konkursem mężczyzn w Klingenthal – zaliczanym do Letniego Pucharu Kontynentalnego – zakończyła się zwycięstwem Daniela Andre Tandego. Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Domen Prevc. Rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej przewidziano na godzinę 10.

Norweski skoczek uzyskał w swojej próbie 137,5 metra i był to skok najdłuższy ze wszystkich oddanych w tej serii. Dawid Kubacki skoczył niewiele krócej – 136,5 metra, natomiast trzeci Domen Prevc 136 metrów. Na czwartym miejscu uplasował się Jakub Janda, a tuż za nim na piątym Maciej Kot z wynikiem 132 metrów. Pierwszą szóstkę zamknął Słoweniec Andraz Pograjc.

Dobrze spisał się Bartłomiej Kłusek, który w serii próbnej był 7., a także Stefan Hula – 10. miejsce. Andrzej Stękała uzyskał 127,5 metra i zajął 16. pozycję. Nie powiodło się Krzysztofowi Biegunowi, który po skoku na odległość 121 metrów był sklasyfikowany dopiero na miejscu 43. Mamy jednak nadzieję, że w pierwszej serii konkursowej wszyscy nasi reprezentanci pokażą się z dobrej strony i zakwalifikują się do serii finałowej.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska