Wyjątkowy koncert charytatywny w wykonaniu norweskich trenerów

0
541

Przy okazji rozgrywanych w Trondheim Mistrzostw Norwegii w Muzeum Muzyki Popularnej Rockheim odbył się wyjątkowy koncert – trenerzy Alexander Stöckl i Christian Meyer oraz były zawodnik kombinacji norweskiej Pål Dahlberg zagrali wspólnie na rzecz organizacji zajmującej się pomocą dzieciom cierpiącymi na nowotwory.

Koncert odbył się w przeddzień Mistrzostw Norwegii na igelicie. W Muzeum Muzyki Popularnej Rockheim trener norweskiej kadry skoczków Alexander Stöckl, szkoleniowiec reprezentacji skoczkiń Christian Meyer oraz były zawodnik kombinacji norweskiej Pål Dahlberg, zagrali wspólnie największe przeboje pop rockowe lat 70. i 80. oraz specjalnie przygotowane na tę okazję utwory własne. Dochód z biletów przeznaczono na pomoc lokalnej fundacji zajmującej się dziećmi chorymi na raka – Barnekreftforeningen Trøndelag. Pośród zaproszonych na koncert gości znaleźli się między innymi reprezentanci Norwegii w skokach narciarskich.

Austriacki szkoleniowiec ekipy norweskiej – Alexander Stöckl, znany jest ze swego zamiłowania do muzyki. Przez wiele lat, jeszcze przed wyjazdem do Norwegii, był członkiem grupy wokalnej Harry And The Nicknames. Na swoim koncie ma także przygodę z pisaniem piosenek. Również były skoczek, a obecnie trener kadry kobiet – Christian Meyer oraz Pål Dahlberg mają w swych życiorysach muzyczne epizody.

„Zrobiliśmy to, ponieważ kochamy muzykę, a także dlatego, że całkowity dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na szczytny cel. Nieczęsto mamy okazję grać wspólnie, ale bardzo lubimy razem występować. Takie koncerty dają nam niesamowity zastrzyk energii do wykonywania pracy, którą zajmujemy się na co dzień. Wcześniej graliśmy już w tym składzie dwa koncerty, ale tym razem nie było zbyt dużo czasu na próby. We wtorek mieliśmy naszą pierwszą próbę w tym roku. To, że możemy grając wspomóc dzieci chore na raka, daje nam dodatkową radość” – powiedział mediom Austriak.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska