MP w Szczyrku: Złoty medal dla AZS Zakopane I

0
554

Po zmaganiach o indywidualny tytuł MP, nadszedł wczoraj czas na konkurs drużynowy. Na starcie stanęło 15 drużyn, w tym dwie czeskie i jedna z Kazachstanu. Wraz z wybiciem godziny 11:00 rozpoczęła się rywalizacja w ostatnich już letnich zawodach.

Na półmetku, po I serii, prowadził zeszłoroczny Mistrz Polski, czyli AZS Zakopane I. Za klubem z Zakopanego uplasował się wiślański zespół – WSS Wisła I, który do lidera tracił 9,5 punkta. Trzecim kandydatem do zwycięstwa w tegorocznych zawodach był TS Wisła Zakopane I. Strata tego ostatniego klubu wynosiła już niemal 20 punktów. Natomiast tuż za podium po pierwszej rundzie znalazł się zespół ze Szczyrku – SSR LZS Sokół Szczyrk I.

Lider po I serii startował składzie: Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot. Ostatni oddał najdłuższy skok w I rundzie, poleciał aż na odległość 107 metrów.

W barwach WSS Wisła I skakali: Artur Kukuła, Tomasz Byrt, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Natomiast TS Wisła Zakopane reprezentowali: Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki.

Walka o mistrzostwo nawiązała się pomiędzy drużynami, które uplasowały się w pierwszej trójce po serii I. W rundzie finałowej drużyna z Zakopanego nie dała szans rywalom i wyprzedzając rywali o kolejno 10 i 16 punktów obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Podczas II serii pomiędzy klubami WSS Wisła oraz TS Wisła Zakopane toczyła się walka o pozostałe dwa miejsca na podium. Jednak ostatecznie drugą pozycję wywalczył zespół, który był trzeci po I serii – TS Wisła Zakopane. Srebrny medalista stracił do lidera tylko 10 punktów. Trzecie miejsce zdobył zespół WSS Wisła I, któremu do lidera brakło 16 punktów.

AZS Zakopane I obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku. Tym miłym akcentem zakończył się sezon letni. Wszystkim dzisiejszym medalistom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w zbliżającej się wielkimi krokami zimie!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska