Wizyta Petera Prevca u młodego rodaka

0
505

W dzisiejszych czasach znani sportowcy z reguły strzegą swojej prywatności i choćby krótka rozmowa z idolem jest czymś, co udaje się niewielu. Tymczasem Aljaz Janhar – młody słoweński skoczek narciarski miał szczęście w nieszczęściu, bowiem gdy złamał nogę, odwiedził go sam… Peter Prevc.

Chłopiec dopiero w tym roku zaczął skakać na nartach, a już spotkał go wielki pech i przez najbliższe 12 tygodni będzie nosić specjalną szynę, co oczywiście równoznaczne jest z dłuższą przerwą w treningach. Jego wypadek wzbudził jednak zainteresowanie jego słynnego rodaka, Petera Prevca. Wicemistrz Olimpijski z Sochi odwiedził Aljaza w domu, by okazać mu swoje wsparcie.

Po wizycie skoczek skomentował tę wizytę na swoim facebook’owym profilu: „Ten chłopak oddał swoje pierwsze skoki w życiu w styczniu. W sierpniu ustanowił swój własny rekord skacząc na odległość 11 metrów. Potem dość nieszczęśliwie złamał nogę. Mam nadzieję, że moja dzisiejsza wizyta uczyni jego powrót do zdrowia znośniejszym” – napisał. Warto dodać, że obaj zawodnicy pochodzą z tego samego miasta w Słowenii – z Kranju.


  • Źródło: berkutschi.com