Adam Małysz o pisaniu felietonów: „Chcę przekazać swoją opinię”

0
533

W nowym sezonie czytelników Przeglądu Sportowego czeka nie lada gratka. Będą mieli możliwość przeczytania felietonów Adama Małysza. Dla byłego skoczka będzie to debiut w takiej roli. W wywiadzie dla rzeczonej gazety zaprezentował swoje oczekiwania związane z pisaniem.

„Na pewno będzie to dla mnie pierwszy raz. Kiedyś trzeba zacząć, a myślę, że teraz jest na to odpowiednia pora” – tak Adam Małysz skomentował swoją decyzję o rozpoczęciu pisania dla Przeglądu Sportowego. Zależy mu na przedstawieniu swoich opinii na różne tematy, nie tylko skoków narciarskich, ale także innych sportów.

Sport, z którego zasłynął Małysz, będzie jednak dominował w jego felietonach. „Wydaje mi się, że znam się na skokach naprawdę dobrze i mogę udzielać na ten temat opinii, bo jestem z tego środowiska” – tłumaczył. Pomimo zakończenia kariery i rozpoczęcia startów w rajdach, nadal każdą wolną chwilę stara się spędzać współpracując z kadrą B. Udziela tam zawodnikom rad i obserwuje ich postępy. Czy jednak sam planuje chociaż na chwilę wrócić do skakania? Na chwilę obecną nie, w chwili obecnej w grę nie wchodzi nawet jeden skok. Jest tak, ponieważ Orzeł z Wisły od zakończenia kariery przybrał na wadze. Wypracowane przez 20 lat skoków odruchy mogłyby sprawić, że próba skoczenia tak jeszcze raz zakończyłaby się upadkiem, ponieważ zmieniły się warunki fizyczne zawodnika.

Małysz nie wyklucza jednak możliwości startu w zawodach dla emerytowanych skoczków, tak zwanych oldboyów. Przedtem jednak musiałby rozpocząć treningi od nowa na najmniejszych skoczniach. Czy kiedykolwiek to się stanie? Czas pokaże.


  • Źródło: przegladsportowy.pl
  • FOTO: