Anna Twardosz dla SKOKInews.com: „Myślę, że jestem dobrze przygotowana”

0
703

Anna Twardosz jest jedną z polskich skoczkiń, które w przyszłości mogą z powodzeniem rywalizować w zmaganiach Pucharu Świata Kobiet. Na chwilę obecną młoda zawodniczka skupia się jednak na startach w lokalnych zawodach m.in. konkursach LOTOS Cup. Nam udało się porozmawiać z Anną, która odpowiedziała na kilka pytań.

Zdaniem Anny Twardosz, jest ona dobrze przygotowana do sezonu zimowego i może walczyć o wysokie lokaty nie tylko w zmaganiach LOTOS Cup, ale i Mistrzostwach Polski: „Myślę, że jestem dobrze przygotowana i mogę powalczyć o czołowe miejsca w zawodach zimowych np. LOTOS Cup lub Mistrzostwa Polski. Jako cel stawiam sobie zajmowanie wysokich lokat właśnie w tej randze konkursów.”

W dalszym ciągu skoki narciarskie kobiet mają w Polsce wiele braków. Zauważyła je również nasza skoczkini: „Do poprawienia w naszej dyscyplinie w kontekście Polski jest wiele. Moim zdaniem, dziewczyny startujące w zmaganiach LOTOS Cup powinny dostawać stypendia. Chciałybyśmy więcej startować także poza granicami naszego kraju i wyjeżdżać na większą liczbę obozów. Przede wszystkim jednak trenerzy i związek powinni zachęcać dziewczyny do uprawiania tej dyscypliny sportu.”

Jak potoczy się dalsza kariera Anny Twardosz? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższych latach. Pozostaje mieć jednak nadzieję, iż ta zawodniczka wykorzysta swój potencjał.


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał: Paweł Skorb