Daniela Iraschko – Stolz uhonorowana nagrodą Fair Play

0
481

Zdobywczyni Kryształowej Kuli za ostatni sezon Daniela Iraschko – Stolz otrzymała Europejską Nagrodę Fair Play. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1996 roku, a patronuje mu Europejski Komitet Olimpijski. Tegoroczna laureatka zasłużyła sobie na nie swoim zachowaniem wobec Speli Rogelj, której Austriaczka pomogła podczas jednego z konkursów.

W styczniowym konkursie Pucharu Świata Kobiet w Sapporo Spela Rogelj – ówczesna liderka klasyfikacji generalnej – miała problemy ze sprzętem. Późniejsza triumfatorka całego cyklu bez wahania pożyczyła jej wtedy swoje narty i w ten sposób umożliwiła reprezentantce Słowenii start w zawodach. Jej gest został doceniony i to właśnie Austriaczka odebrała w Baku nagrodę Fair Play.

Po wszystkim skoczkini nie kryła wzruszenia: „Jestem bardzo dumna i szczęśliwa z powodu tej nagrody. To dla mnie bardzo wiele znaczy, nie tylko z powodu zachowania się fair w konkursie. To jest także dla mnie jak nagroda za moją walkę o prawa w kobiecych skokach narciarskich” – napisała na swoim facebook’owym profilu Daniela Iraschko – Stolz.


  • Źródło: fis-ski.com