Lahti przygotowuje się do Mistrzostw Świata

0
523

Na półtora roku przed Mistrzostwami Świata 2017, które odbędą się w Lahti, Grupa Koordynacyjna FIS zebrała się na dwa dni spotkań, podczas których pracowano nad tym, aby przygotowania do imprezy weszły  w postępującą fazę.

Skocznia w Lahti została zrekonstruowana, odnowiono także trasy biegowe. Przygotowania do Mistrzostw Świata idą pełną parą. Komitet Organizacyjny Lahti 2017 przeprowadził zmiany w każdej dziedzinie – od sportu poprzez miejsca noclegów dla poszczególnych ekip aż po akredytacje i marketing.

„Mistrzostwa Świata w Lahti spotkały się dużym entuzjazmem, a w Finlandii jest teraz potrzeba takiej imprezy. W tych trudnych czasach dla fińskiej gospodarki, Mistrzostwa Świata przynoszą wiele pozytywnych wiadomości oraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Musimy mieć pewność żeby utrzymać ten optymistyczny klimat” – powiedział dyrektor generalny Lahti 2017, Janne Leskinen.

Patrząc w przyszłość, największy nacisk kładzie się na zawody Pucharu Świata, które odbędą się w dniach od 19 do 21 lutego 2016 roku i będą próbą przed Mistrzostwami. Komitet organizacyjny pracuje także nad organizacją Ski Festival oraz finalizacją harmonogramu Mistrzostw Świata.

Podczas piątej wizyty Grupy Koordynacyjnej zobaczyliśmy, że większość spraw naprawdę idzie pełną parą” – powiedziała Sarah Lewis, sekretarz generalny FIS: „Po przesłuchaniu sprawozdań Komitetu Organizacyjnego jasnym jest, że przez całe lato ciężko pracowano aby dobrze przygotować się zarówno do Pucharu Świata jak i do Mistrzostw”.

W grudniu zostanie odsłonięty specjalny zegar odliczający czas do nadchodzących Mistrzostw Świata. Drugi zegar ma stanąć w Helsinkach. Kolejnym wielkim sukcesem organizatorów jest fakt, iż ukończono budowę nowej sieci kolejowej dużych prędkości, która łączy lotnisko w Helsinkach z Lahti.

Komitet Organizacyjny Lahti 2017 ma także kilka planów aby zainteresować zarówno lokalną jak i międzynarodową publiczność. Wkrótce zostanie otwarta specjalna strona internetowa. W planach jest także promowanie imprezy w mediach społecznościowych za pomocą tzw. hashtagu #Lahti2017.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska