Kinga Rajda: „Stres jeszcze mnie paraliżuje”

0
623
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Dla Kingi Rajdy było to pierwsze tak udane lato w karierze. 15 – letnia zawodniczka odskoczyła starszym koleżankom z kadry. Nie dziwiło zatem jej zwycięstwo w Mistrzostwach Polski.

Skoczkini była bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku, chociaż jak sama stwierdziła, skoki mogły być jeszcze lepsze. „Brakowało wcześniejszego odbicia” – stwierdziła Rajda.

Młoda zawodniczka nadal zmaga się z ogromnym stresem, który paraliżuje ją podczas rywalizacji. Wierzy jednak, że nauczy się nad nim panować i nie spalać się na zawodach.

Bardzo się cieszę, że mogę trenować w kadrze, bo dużo mi to daje i mam stworzone większe możliwości, aby dążyć do coraz lepszej dyspozycji” – tak zawodniczka podsumowała swój pierwszy sezon w grupie szkoleniowej. Sezon w którym od razu stała się liderką grupy. Między dziewczętami nie ma jednak wrogości. Trzymają się razem i wspierają w każdej sytuacji.

Kinga Rajda może w przyszłości stać się jedną z najlepszych zawodniczek Pucharu Świata Kobiet. By tak się stało potrzeba ciężkiej pracy i wielu lat nauki radzenia sobie z presją. Początek wygląda jednak całkiem obiecująco, toteż możemy liczyć na dobre skoki naszej zawodniczki.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: