Polscy skoczkowie rozpoczęli treningi na lodowych torach

0
934

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu zimowego 2015/2016. W związku z tym, kolejne ekipy udają się na zgrupowania treningowe tam, gdzie skocznie wyposażone są w lodowe tory. W poniedziałek do niemieckiego Oberhofu pojechali polscy zawodnicy z kadry A, kadry B i kadry juniorskiej.

Polscy skoczkowie, wraz z towarzyszącym im sztabem szkoleniowym, planują pozostać w Oberhofie przez tydzień. Na tamtejszych skoczniach zawodnicy przygotowywali będą się do inauguracji sezonu zimowego 2015/2016. Znajdujący się w Oberhofie kompleks skoczni Kanzlersgrund wyposażony jest w lodowe tory.

We wtorek Polacy oddali pierwsze w sezonie skoki z wykorzystaniem lodowego rozbiegu. Skoczkowie z kadr A, B oraz juniorskiej rozpoczęli treningi od prób na obiekcie Rennsteig Schanze (K-90). Z ich rezultatów zadowolony jest szkoleniowiec kadry narodowej.

„Pierwszy trening na rozbiegu lodowym był bardzo dobry. Od pierwszego skoku zawodnicy nie mieli żadnych problemów. Tory na skoczni w Oberhofie są przygotowane idealnie” – podsumował początek zgrupowania w Niemczech trener Łukasz Kruczek.


  •  Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała