Maciej Maciusiak: „Skoki wyglądają naprawdę bardzo dobrze”

0
472

Polscy skoczkowie z kadry A,B i C od wtorku trenują w niemieckim Oberhofie, gdzie oddają pierwsze w tym sezonie skoki, na rozbiegu lodowym. Maciej Maciusiak wyjawia, jak przebiegają treningi i kto w jego kadrze spisuje się najlepiej.

 Jak podkreśla trener kadry B – Maciej Maciusiak, pierwsze skoki Polaków na zimowym rozbiegu odbyły się bez żadnych problemów, a sam trening ocenia jako bardzo dobry.

 „Przejście z ceramiki na tory lodowe nie odgrywa u zawodników żadnej różnicy. Jeden skok i wszyscy są dopasowani. We wtorek skakaliśmy dwa razy, a w środę zrobiliśmy trzy sesje treningowe na małej skoczni, na której są tory lodowe. Były to jedyne skoki polskich zawodników na torach lodowych przed sezonem. Od czwartku wracamy na skocznię dużą, gdzie z powrotem będziemy skakać na torach ceramicznych” – zapowiedział Maciej Maciusiak.

Trener wyjawia, również, że spośród zawodników kadry B najlepiej prezentuje się obecnie Maciej Kot.

„To są treningi, ale Maciej Kot skacze teraz najrówniej. Dawid Kubacki pierwszego dnia miał trochę problemów, ale były one spowodowane nie torami, a profilem skoczni. W środę potwierdził w kilku próbach, że jego skoki wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Równo prezentują się także Stefan Hula i Andrzej Stękała, natomiast Krzysiek Biegun z Bartkiem Kłuskiem na razie skaczą w kratkę” – wyjawia trener.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Barbara Kosma

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here