Harri Olli: „Teraz mam realną szansę na sukces”

0
500

Harri Olli jest przekonany, że drugi sezon po jego powrocie będzie dla niego bardziej udany niż poprzedni. Jego największym sukcesem było wówczas 30. miejsce w Vikersund. Teraz Fin czuje, że może osiągnąć dużo więcej.

„Wszystko jest możliwe, nawet jeśli mam już 30 lat. Nie czuję się stary. Noriaki Kasai wciąż skacze, choć jest prawie 13 lat starszy ode mnie. W zeszłym roku moja forma zdecydowanie nie była tak dobra jak obecnie. Teraz mam realną szansę na sukces” – powiedział Harri Olli cytowany przez fiński portal  iltalehti.fi.

Trener Finów, Jan Klinga podziela optymizm swojego podopiecznego: „Nie widzę powodu, dla którego nie miałby osiągać dobrych wyników, skoro jest wystarczająco silny fizycznie. Oczywiście byłoby mu łatwiej gdyby nie musiał robić sobie przerwy od skoków”.

Harri Olli wygrywał dotychczas w trzech konkursach Pucharu Świata, a na podium ostatni raz stał w 2010 roku. W tym sezonie liczy na dobre wyniki nie tylko w PŚ, ale także w Turnieju Czterech Skoczni oraz na Mistrzostwach Świata w Lotach.


  • Źródło: fis-ski.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here