Fredrik Bjerkeengen i Anniken Mork triumfatorami sobotniego konkursu Konica Minolta Norgescup

0
678

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu zimowych zmagań w Pucharze Świata, Norwegowie testują swoich zawodników podczas konkursów z cyklu Konica Minolta Norgescup. Na skoczni Midtstua (K-95) w Oslo w sobotę i niedzielę rywalizują między sobą zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie. Pierwszego dnia zmagań najlepsi okazali się Fredrik Bjerkeengen i Anniken Mork.

Zawody z cyklu Konica Minolta Norgescup przeprowadzane są w ten weekend na skoczni normalnej w Oslo. Rywalizacji panów smaczku dodaje to, że dobre rezultaty w krajowych konkursach mogą okazać się kluczowe przy wyborze ostatniego zawodnika, który dostanie powołanie do kadry na inaugurację Pucharu Świata w Klingenthal.

Sobotnie konkursy udało się przeprowadzić sprawnie i w równych warunkach pogodowych. W zmaganiach panów triumfował Fredrik Bjerkeengen. 26-latek spisywał się bardzo dobrze już podczas zgrupowania przedsezonowego w Oberstdorfie, czym nieco zaskoczył trenerów. Reprezentant Kolbukameratene IL oddał pierwszego dnia zawodów skoki na odległości 106,5 i 101,5 m (266,5 pkt). Drugie miejsce zajął, po próbach odpowiednio 103 m i 102,5 metra, Tom Hilde (263,5 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się Joachim Hauer (106 i 99,5 m), który uzyskał od sędziów łączną notę  wynoszącą 259,5 pkt.

Podczas sobotniej rywalizacji pań swój pierwszy w karierze triumf odniosła Anniken Mork. 24- latka z klubu Ready Kollenhopp uzyskała w swych próbach dwukrotnie po 98 metrów (231,5 pkt) i pewnie wyprzedziła rywalki. Na drugiej pozycji uplasowała się Silje Opseth (86 i 87,5 m; 188 pkt). Trzecie miejsce wywalczyła zaś Anna Odine Strøm (85 i 84,5 m; 179,5 pkt).


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Katarzyna Satała