Czesi podzieleni na dwie grupy szkoleniowe

0
457

W poniedziałek w stolicy Czech – Pradze odbyła się konferencja prasowej narodowej kadry skoczków narciarskich. Wzięli w niej udział nowi sponsorzy, ale jej głównym tematem były cele na zbliżający się sezon i podział kadry na grupy szkoleniowe. 

Trener Richard Schallert skupi się na pracy z Romanem Koudelką oraz grupą juniorów. Michal Dolezal będzie kontynuował współpracę z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Dyrektor sportowy Czeskiego Związku – Rostislav Jozifek przyznał, iż jest bardzo zadowolony z takiego podziału. Podobną opinię wyraził Schallert.

„Cieszą nas postępy poczynione podczas treningów. Oprócz Romana mamy grupę młodych utalentowanych zawodników, którzy z pewnością skorzystają z jego doświadczenia. Z drugiej strony, młodzi dostarczają Romanowi motywacji i energii do dalszej rywalizacji” – powiedział.

Dla czeskich skoczków głównymi imprezami na nadchodzący sezon pozostają Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata w Lotach. Dla Richarda Schallerta priorytetem są również Mistrzostwa Świta Juniorów, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here